Hasičská zbrojnice

Hasičská zbrojnice byla postavena v dolní části obce v roce 1889 v podobě haly na hasičskou techniku a postupem času z této haly vznikla zbrojnice.
Tato zbrojnice byla během let několikrát opravována a rozšířena. Ze starších let bohužel informace o opravách zbrojnice nejsou, první zmínka o opravě je z roku 1973.

• 1973 Větve lip u požární zbrojnice poškodily její střechu. Lípy byly v březnu téhož roku skáceny a na přelomu dubna a května byla střecha zbrojnice opravena.
  • 1981 Byla provedena nová fasáda na hasičské zbrojnici
  • 1995 Oprava okapů a natření vrat
  • 2000 Velká rekonstrukce celé požární zbrojnice. Členové SDH vydláždili podlahu, rozšířili garáž, vybudoovali novou elektroinstalaci, nově vymalovali, udělali novou fasádu. Odpracovalo se zde přes 1800 hodin a finanční částka poskytnutá obecním úřadem přesáhla 250 000 Kč.
  • 2008 Instalace bezpečnostního zařízení po neoprávněném vniknutí do zbrojnice.