Technika SDH

SDH Rozstání používá ke své činnosti dva stroje PS-12 .

Jeden je používán pouze pro výjezdy a námětová cvičení v rámci okrsku.

Druhý  je určen pro nácvik a požární soutěže.

Pro veterány byl pořízen stroj PS-8 . K tomuto stroji vlastní SDH ještě jeden stroj na náhradní díly.

Hadice znečištěné při akcích jsou prány pomocí pračky hadic. Hadice jsou po vyprání sušeny ve věži hasičské zbrojnice.

Technika pro přepravu osob

Pro přepravu osob používá jednotka SDH od roku 2011 vozidlo Ford tranzit. Vozidlo bylo pořízeno Obecním úřadem za přispění Pardubického kraje (z dotačního titulu na pořízení hasičské techniky).

Na vozidlo byly doplněny červené pruhy pomocí polepů. Střešní nosič byl upraven na přepravu savic a doplněn výstražnými majáky a sirénou.

Do roku 2011 byla používána Praga V3S. Bohužel díky změně vyhlášky o provozu vozidel na pozemních komunikacích, bylo nutno " vétřiesku" nahradit výše zmíněným vozidlem Ford.

Dále byla nástavba na přepravu stroje PS-12 a ostatního hasičského materiálu na soutěže, přestavěna na podvozek typizovaného přívěsného vozíku. Nadstavba byla kompletně opatřena novým nástřikem . Spodní část byla ošetřena proti korozi.